O żłobkach

Misja i cele

Misją sieci żłobków Misie Tulisie jest tworzenie kreatywnej przestrzeni dla rozwoju małego dziecka

Tworzymy domową atmosferę zapewniająca dzieciom poczucie bezpieczeństwa

Maluch potrzebuje ciepła i uważności. Taki świat opieki tworzymy w Misiach Tulisiach. Tworzymy dla dzieci drugi dom, taki w którym o siebie dbamy, w którym szanujemy uczucia i pragnienia wszystkich domowników oraz co najważniejsze, w którym wszyscy czujemy się kochani i zauważani. Dom, w którym mamy czas na zabawę i naukę, ale też na przytulenie, wysłuchanie żali i pragnień.

Pracujemy z dziećmi i dla dzieci zapewniając dobry start w dalszej edukacyjnej przygodzie

W Misiach Tulisiach ważne jest poznawanie świata, pobudzanie do rozwoju oraz motywowanie. Realizujemy to z pomocą uznanych metod pracy dostosowanych do wieku naszych podopiecznych. Zachęcamy dzieci do kreatywnych zabaw angażujących wszystkie zmysły. Ważne jest dla nas, by maluch poznał świat wszelkimi metodami. W tym okresie umysł dziecka jest wyjątkowo chłonny oraz otwarty i dlatego nasze opiekunki tak wiele uwagi poświęcają naszym pociechom.

Rodzice są dla nas bardzo ważni

Stres rozłąki z rodzicami, odnalezienie się w nowym środowisku, zrozumienie nowych zasad, czy integracja z rówieśnikami może zająć sporo czasu. W Misiach Tulisiach dbamy, by proces adaptacji przebiegał w poszanowaniu potrzeb każdego dziecka. Był rozumiany i przeżywany w zgodzie z jego indywidualnymi potrzebami. Rodzice są dla nas partnerami i uczestniczą w tym procesie.

Uczymy dzieci dobrych i przydatnych nawyków

W Misiach Tulisiach uczymy dzieci samodzielności. To u nas dzieci mają swoje pierwsze sukcesy w wychodzeniu z okresu niemowlęctwa. Bardzo często same potrafią już o siebie zadbać. Uczą się dobrych nawyków żywieniowych i higienicznych. Zajęcia w grupie rówieśniczej to też lekcje szacunku i wyrozumiałości. „O naszych małych Misiach Tulisiach już na tym etapie myślimy jak o Dużych Miśkach w przyszłości. Pobyt w naszych żłobkach ma im w tym pomóc”.